Aktualności

BPMstandard.pl używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Twoją zgodę.

Zrozumiałem
18Sie2017

Tworzenie i zarządzanie aplikacjami biznesowymi jeszcze nigdy nie było tak proste (i szybkie)

Tworzenie i zarządzanie aplikacjamiW epoce toczącej się właśnie transformacji cyfrowej ważne jest, aby nie tylko cyfryzować dane i procesy, ale również, aby robić to we właściwy sposób. Wiele firm staje aktualnie przed koniecznością zweryfikowania portfolio aplikacji biznesowych, wdrożonych w ostatnich latach i zoptymalizowania istniejącej architektury aplikacyjnej. Między innymi o tym będą rozmawiać specjaliści 26 i 27 lipca podczas 40. edycji Summit EOIF GigaCon w Warszawie, największej w Polsce konferencji poświęconej elektronicznemu obiegowi informacji, której głównym partnerem jest spółka WEBCON.

Zbyt bogate portfolio aplikacji biznesowych w organizacji skutkuje trudnością ich utrzymania po stronie działu IT, a dla użytkownika - koniecznością zmierzenia się z wieloma interfejsami w codziennej pracy. Najistotniejszym jest jednak fakt, że rozproszenie danych w ramach wielu aplikacji nie daje zarządowi firmy możliwości podejmowania strategicznych decyzji w oparciu o komplet danych.

Zatem po okresie intensywnego wdrażania nowych aplikacji przychodzi pora na optymalizację. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomagają uporać się ze wszystkimi bolączkami związanymi ze zbyt rozbudowaną architektura aplikacyjną w organizacji.

Ujednolicenie i zarządzanie zmianą

Alternatywą dla zbyt skomplikowanej architektury aplikacyjnej w przedsiębiorstwie mogą być platformy typu Rapid Application Development czy Business Process Management, które pozwalają ją ujednolicić.

Jedna platforma oznacza standaryzację – firma może jednocześnie korzystać z trzydziestu aplikacji, ale dział IT, który się nimi opiekuje ma do utrzymania tylko jeden system. Platformy RAD / BPM są też dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na sprawnym rozwijaniu firmy - pozwalają na dostarczenie aplikacji bez kodowania. Dzięki nim nie mamy już kilkudziesięciu niezależnych wysp, które trzeba integrować za pomocą żmudnego budowania mostów, a jeden system, który pozwala wykorzystywać raz wprowadzone dane w różnych procesach biznesowych. I staje się to prostsze niż kiedykolwiek.

Ujednolicenie środowiska aplikacyjnego firmy przynosi również znaczne usprawnienia pod kątem działań strategicznych. Ponieważ platformy RAD / BPM są aplikacjami typu low-code lub no-code, oferują bardzo dużą elastyczność w zakresie zarządzania zmianami. Firma jest w stanie w bardzo prosty i szybki sposób dostosowywać aplikacje biznesowe do zmieniających się potrzeb biznesu.

Realna alternatywa

Platformy typu RAD / BPM są dziś realną alternatywą dla tworzenia aplikacji dedykowanych. I to nie tylko w przypadku małych, pomocniczych aplikacji o niewielkim znaczeniu biznesowym, ale także w odniesieniu do aplikacji krytycznych z punktu widzenia biznesu.

W efekcie otrzymujemy lepszą kontrolę nad biznesem, lepszą koordynację działań oraz pełen pakiet informacji, potrzebnych do podejmowania kluczowych dla biznesu decyzji, niezależnie od tego, czy tworzymy własne aplikacje biznesowe, czy zarządzamy dziesiątkami już istniejących. Co ważne, platformy typu RAD / BPM znacząco obniżają próg wejścia dla osób mniej technicznych, dzięki czemu mogą z nich z powodzeniem korzystać osoby nie posiadające kompetencji programistycznych.

Jednym z najpopularniejszych polskich rozwiązań typu RAD jest WEBCON BPS, które pozwala na tworzenie obiegów dokumentów i aplikacji biznesowych dla SharePoint bez kodowania, wykorzystując w tym celu przełomową technologię InstantChangeTM. Najnowszą wersję rozwiązania będzie można zobaczyć 26 i 27 lipca podczas 40. edycji Summit EOIF GigaCon w Warszawie, największej w Polsce konferencji poświęconej elektronicznemu obiegowi informacji, której spółka WEBCON jest głównym partnerem.