Aktualności

BPMstandard.pl używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Twoją zgodę.

Zrozumiałem
20Mar2015

Architektura Korporacyjna Państwa

architektura korporacyjna panstwaZespół ds. rozwoju strategii informatyzacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji prowadzi prace nad Architekturą Korporacyjną Państwa. Celem projektu jest opracowanie Architektury korporacyjnej, która ma stanowić narzędzie strategicznego zarządzania rozwojem państwa w obszarze informatyzacji. Projekt jest na etapie budowania Wizji architektury.

13.03.2015 roku w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono aktualny stan prac w projekcie i przedstawiono prototyp Wizji architektury. Wcześniej zrealizowana została Faza wstępna - Założenia i pryncypia architektoniczne. Projekt oparty jest na poniższych założeniach i celach strategicznych w zakresie informatyzacji państwa:

  • poprawa poziomu satysfakcji obywateli z jakości usług publicznych,
  • zwiększenie liczby wysokiej jakości elektronicznych usług publicznych,
  • efektywne i przyjazne użytkownikom elektroniczne usługi publiczne. 

Słowo komentarza - idea projektu bezsprzecznie jest wartościowa, najważniejszym elementem będzie właściwe usankcjonowanie w prawie produktów projektu i ich skuteczne wdrożenie, w szczególności w kontekście aktualnego dualizmu władzy i odpowiedzialności za informatyzację kraju oraz wielu pomysłów na zmiany w tym zakresie. Po drodze wybory... 

Więcej informacji o spotkaniu i projekcie na stronie MAiC.

źródło: mac.gov.pl