Artykuły

BPMstandard.pl używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Twoją zgodę.

Zrozumiałem
18Sie2017

Zdalny pracownik idzie na urlop

Zdalny pracownik idzie na urlopDzięki rozwojowi technologii i nowoczesnych technik zarządzania pracą, przedsiębiorstwa coraz częściej współpracują z ze swoimi pracownikami na odległość. Znalezienie sposobu na wspólną realizację codziennych zadań mamy już dobrze opanowane. Jednak okres urlopowy to wciąż sprawdzian dla organizacji decydujących się na zatrudnianie zdalnych pracowników.

10Maj2017

BPMS, czyli system do bycia wyjątkowym

bpms system wyjatkowyPosiadanie dziś w firmie wdrożonego BPMS-a nie jest niczym wyjątkowym. Ma go duża liczba przedsiębiorstw w Polsce. Większość jednak systemów tego typu zaprojektowana jest głównie w celu wspierania procesów administracyjnych takich jak obieg dokumentów czy sprawy kadrowo-płacowe. To niestety za mało, aby naprawdę zoptymalizować biznes i wyróżnić się spośród konkurencji. Jakiego więc BPMS-a należy wybrać? Takiego, który swoją architekturą wychodzi poza standardy i wspiera procesy krytyczne, czyli takie, które realnie pomagają generować przychody w przedsiębiorstwie.

04Maj2017

Jak dzięki BPM można zwiększyć produktywność pracowników?

optymalizacja procesowZwiększenie produktywności pracowników jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących obecnie przed menadżerami i przedsiębiorcami. Wielu z nich szuka nowych możliwości motywowania, organizuje kursy zarządzania czasem pracy, a nawet stara się kontrolować to, co ich pracownicy robią w danej chwili. Coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem stają się jednak również systemy zarządzania procesami biznesowymi. To one w dłuższej perspektywie mogą decydować o zwiększeniu produktywności i konkurencyjności firmy.

06Cze2016

Wprowadzenie do Process Mining

process miningDziedzina Process Miningu jest jeszcze dość młodą i mało eksplorowaną gałęzią Data Miningu ale już na tym etapie może przysporzyć biznesowi korzyści w obszarze zarządzania opartego na procesach. Obecne algorytmy oraz narzędzia pozwalają spojrzeć na procesy pod kątem ich wykonywania, co rzuca całkiem nowe światło na diagram procesu, który w obecnych na rynku systemach jest podstawą do monitorowania ich efektywności.

03Cze2016

Życie ma być piękne, a praca lekka i przyjemna

zycie ma byc piekneCzy zastanawiałeś się kiedyś jaka jest Twoja motywacja do działania? Po co wstajesz co rano i mierzysz się z codziennymi wyzwaniami? Jeżeli tak to czy masz ze sobą ten obraz w każdej sekundzie Twojego życia? A może masz tak, że masz ogromne plany i marzenia, ale rezygnujesz z nich bo przytłacza Cię ogrom bieżących spraw, które przysłaniają dalekosiężne cele?

03Cze2016

Szczegółowość identyfikacji procesów i działań w zarządzaniu dynamicznymi procesami biznesowymi

dynamicBPMZ uwagi na realnie funkcjonującą na rynku potrzebę stosowania Dynamicznego Zarządzania Procesami Biznesowymi oraz wykorzystywania odpowiednich narzędzi informatycznych, publikujemy artykuł Pana Doktora Marka Szelągowskiego z 2004 roku. Już wtedy i jako pierwszy prognozował on konieczność szerszego spojrzenia Zarządzanie Procesami Biznesowymi oraz zaproponował autorską koncepcję w tym zakresie.